„Külaskäik: lapsed, loodus ja kunst””
24.–25. oktoobrini ja 26.–28. augustini 2019
Adamson-Ericu muuseumi suvise ja sügisese kunstilaagri märksõnad olid: loodus, lapsed ja loomisrõõm. Laagri tegevused olid inspireeritud Soome kunsti kuldaja klassikute näitusest: „Külaskäik. Eero Järnefelt ja Venny Soldan-Brofeldt”. Lastelaagris vaatlesime Järvenpää Kunstimuuseumi kogudest pärit helgeid maastikke, looduslüürikat, kunstnike sõpruskonna ja laste portreid ning argielu kompositsioone. Treenisime kätt ja silma joonistades-maalides. Uurisime erinevate meelte kaudu põhjamaistel maastikel kujutatud ilmanähtusi, valgust ja värve.
Galerii
„Ehtemaagia”
26.–27. veebruaril 2019
Kunstilaagri tegevused olid inspireeritud näitusest „Eesti ehted läbi aastatuhandete”. Avastasime ühiselt mustrite, materjalide ja maagia mõjujõudu näitusel „Eesti ehted läbi aastatuhandete”. Mängisime, vestlesime ja meisterdasime. Osalejatel valmisid enda loodud kaunid ja tähendusrikkad ehted ning aksessuaarid. Proovile pandi oma loovust ja meisterdamisoskust ning saadi uusi teadmisi.
Galerii
„Koolivaheajaks Austraaliasse!”
6.–8. augustil ja 13.–15. augustil 2018
Suvine kunstilaager viis meid mõttes rändama eksootilisele Austraalia mandrile – 40 miljoni känguru maale. Loodi oma tõlgendusi ja teoseid, saades inspiratsiooni omapärastest Austraalia loomadest ning aborigeenide kunstist ja muistsetest lugudest. Lahedaid ja loomingulisi tegevusi jagus kolme päeva, millest ühe veetsime Kalamaja mosaiigistuudios. Laagri aines oli võetud näitusest „Lõunaristi all. Gunnar Neeme – Eesti kunstnik Austraalias”, mis esitles Eestis esmakordselt kunstnik Gunnar Neeme (1918–2005) loomepärandit.
Galerii
„Kunstniku mängud”
4.–5. jaanuar 2018
Kahepäevases laste kunstistuudios uuriti erinevaid mõtte-, kunsti- ja kujundimänge, mis olid inspireeritud kunstnik Adamson-Ericu (1902–1968) teostest. Tegevused toimusid muuseumi püsinäitusel ja väljapanekul „Adamson-Eric 115. Modernistlikud mängud”. Stuudio raames leidsid aset erinevad loovtööd, külastati ka professionaalseid tarbekunstnikke Katariina Gildis ning tutvuti nende töövõtete ja tegemistega.