fbpx

Otsing

Viimati toimunud laagrid

Adamson-Ericu muuseumi ja Niguliste muuseumi ühislaager “Kauged lood ja legendid”
18.08-19.08.2021

Kahe muuseumi ühises suvelaagris veedeti kaks vahvat tegevusküllast päeva. Lõbusad ja loomingulised tegevused olid seotud nii keskaegses kunstis peituva maailmaga, kunstnik Adamson-Ericu elu ja loominguga kui ka jaapani kultuuriga (näitusel “Kimono. Jaapani ilu puudutus”). Laagri läbivaks teemaks oli lugude ja legendide jutustamine.

 

Kunstipiknik Adamson-Ericu radadel
19.08.2020

Kunstipiknikul käisid lapsed mõttelisel rännakul 20. sajandi alguse ja keskpaiga Tallinnas. Päriselt ja virtuaalselt kõnniti mööda meistri radu, mis viiisid tema töö- ja elupaikadesse ning teistesse kohtadesse, mida ta on kujutanud oma teostel. Kaasas olid ka lõuendid ja töövahendid, et ise kunstniku loomingust inspiratsiooni saades loovtööga tegeleda.

„Värvide võlu” 
11.08.2020

Näitusel „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“ uurisid lapsed laagripäeva jooksul meistri idüllilisi ja meeleolukaid teoseid ning tunnetasid kujutatut  fantaasia ja meelte abil. Loovtööde ja mängude käigus õpiti märkama värvitoone nii kunstis kui enda ümber ja tutvuti värvusõpetuse põhimõtetega.

„Külaskäik: lapsed, loodus ja kunst”
24.–25. oktoobrini ja 26.–28. augustini 2019

Adamson-Ericu muuseumi suvise ja sügisese kunstilaagri märksõnad olid: loodus, lapsed ja loomisrõõm. Laagri tegevused olid inspireeritud Soome kunsti kuldaja klassikute näitusest: „Külaskäik. Eero Järnefelt ja Venny Soldan-Brofeldt”. Lastelaagris vaatlesime Järvenpää Kunstimuuseumi kogudest pärit helgeid maastikke, looduslüürikat, kunstnike sõpruskonna ja laste portreid ning argielu kompositsioone. Treenisime kätt ja silma joonistades-maalides. Uurisime erinevate meelte kaudu põhjamaistel maastikel kujutatud ilmanähtusi, valgust ja värve.

„Ehtemaagia”
26.–27. veebruaril 2019

Kunstilaagri tegevused olid inspireeritud näitusest „Eesti ehted läbi aastatuhandete”. Avastasime ühiselt mustrite, materjalide ja maagia mõjujõudu näitusel „Eesti ehted läbi aastatuhandete”. Mängisime, vestlesime ja meisterdasime. Osalejatel valmisid enda loodud kaunid ja tähendusrikkad ehted ning aksessuaarid. Proovile pandi oma loovust ja meisterdamisoskust ning saadi uusi teadmisi.

„Koolivaheajaks Austraaliasse!”
6.–8. augustil ja 13.–15. augustil 2018

Suvine kunstilaager viis meid mõttes rändama eksootilisele Austraalia mandrile – 40 miljoni känguru maale. Loodi oma tõlgendusi ja teoseid, saades inspiratsiooni omapärastest Austraalia loomadest ning aborigeenide kunstist ja muistsetest lugudest. Lahedaid ja loomingulisi tegevusi jagus kolme päeva, millest ühe veetsime Kalamaja mosaiigistuudios. Laagri aines oli võetud näitusest „Lõunaristi all. Gunnar Neeme – Eesti kunstnik Austraalias”, mis esitles Eestis esmakordselt kunstnik Gunnar Neeme (1918–2005) loomepärandit.

„Kunstniku mängud”
4.–5. jaanuar 2018

Kahepäevases laste kunstistuudios uuriti erinevaid mõtte-, kunsti- ja kujundimänge, mis olid inspireeritud kunstnik Adamson-Ericu (1902–1968) teostest. Tegevused toimusid muuseumi püsinäitusel ja väljapanekul „Adamson-Eric 115. Modernistlikud mängud”. Stuudio raames leidsid aset erinevad loovtööd, külastati ka professionaalseid tarbekunstnikke Katariina Gildis ning tutvuti nende töövõtete ja tegemistega.