fbpx

Otsing

Õppematerjal

Adamson-Ericu muuseumi haridustöö kuraatorid on loonud mitmeid kasulikke õppematerjale näituste ja kunstiliikide tutvustamiseks lasteaialastele ja kooliõpilastele. Siit saate nõuandeid ja inspiratsiooni, milliste ülesannete ja meetodite abil erinevaid ajastuid ja kunstižanre koolitundides käsitleda.

Eesti kunsti DIGISILD

Eraldi rubriigis on välja toodud haridusprojekti „Eesti kunsti DIGISILD” töölehed ja videod. 

Eesti kunsti digisild

E-kunstitund „Ideaalmaailma loomine“

E-õppematerjal, mille fookuses on värvide meeleolu läbi Olev Subbi loomingu, valminud seoses Adamson-Ericu muuseumi näitusega „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“, mis avati 12. märtsil 2020 ning koheselt ka suleti eriolukorra tõttu. Tutvustab õpilastele Olev Subbi loomingut ekraanide ja pildifailide vahendusel.

Subbi e-tunni avapilt

Ava „Ideaalmaailma loomine“

E-kunstitunni materjalidele lisaks soovitame Olev Subbi näitusest ja teostest inspireeritud loovtööd „Kuldne kauss“. Seda saab vaadata siin.

Töölehed 

Koondame siia vastavalt jõudlusele haridustöö kuraatorite loodud põnevate ülesannetega töölehti, mis innustavad lapsi ja noori kunstiga suhestuma. Ülesannete eesmärgiks on suunata õpilasi iseseisvalt või grupiviisiliselt näitusega tutvuma ja kunsti üle arutlema.  

Töölehed on PDF formaadis ning neid saab alla laadida ja välja printida (jälgige oma printeri seadistusi!). Töölehed on kasutamiseks ainult hariduslikel eesmärkidel, autoriõigus kuulub Eesti Kunstimuuseumile. 

Seiklused ja sekeldused

Lasteaiale ja põhikooli I astmele 

Töölehed on loodud Eesti Kunstimuuseumi sajandaks sünnipäevaks ilmunud laste kunstivihiku „Seiklused ja sekeldused kunstiga” (Eesti Kunstimuuseum, 2019) jaoks. Töölehed tutvustavad lastele Adamson-Ericu loomingut ning innustavad kaasa mõtlema, nuputama ja analüüsima. 

Paelamuster 

Prindi siit (kahepoolselt)

Vastandvärvid 

Prindi siit (kahepoolselt)

Geomeetriliste kujundite mäng

Prindi leht 1
Prindi leht 2

Järvenpää Kunstimuuseumis 19. oktoobrist 2019 kuni 2. veebruarini 2020 toimunud Adamson-Ericu loomingu näituse vaated.