fbpx

Otsing

Iseseisvalt avastamiseks

Kaljo Põllu loomingust inspireeritud loovtöö

Kuidas luua efektne kaljujoonist meenutav pilt jäljendamist kasutades.
Videos kasutatud motiivid pärinevad Kaljo Põllu teostelt Adamson-Ericu muuseumi näituselt „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm“.

Video Youtube’is

Loovtöö „Kuldne kauss“

Olev Subbi meeleolukast loomingust eeskuju võttes näitavad Eesti Kunstimuuseumi haridustöö kuraator Anu ning tema lapsed Ako Sander ja väike Luna Lee, kuidas unistused ja mälestused õhupallitrükki kasutades värvidesse panna. Värvusõpetusest saab täpsemalt lugeda Olev Subbi loomingut tutvustavas e-kunstitunnis „Ideaalmaailma loomine“. Loovtöö on inspireeritud näitusest „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“, näituse kohta lähemalt siin.

Video Youtube’is

„Päikese tagasitoomine” ja „Rõõm poliitika kiuste”

Seiklused ja sekeldused kunstiga

Tegevusraamat lastele

Virgutav kunstivihik lastele sündis Eesti Kunstimuuseumi sajandaks sünnipäevaks. Sellest leiab ülesandeid, nuputamist, seiklusi ning sekeldusi paljude rohkem ja vähem tuntud kunstiteostega, sealhulgas Adamson-Ericu töödega. Kunstivihik on heaks seltsiliseks mõnusal pärastlõunal, pikal teekonnal või vihmasel õhtul, aga kindlasti tasub tulla teoseid ka muuseumisse oma silmaga kaema.

Vihiku saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.

Kunstikelder

Adamson-Ericu muuseumi Kunstikelder on muuseumi lahtiolekuaegadel avatud kõigile külastajatele. Vahelduvatest näitusest inspireeritud tegeluskeskkond pakub võimalusi end loominguliselt väljendada. Lisaks saab keldris aega võtta, et nautida näitustega seonduvaid videosid. Kunstikelder on mõeldud nii täiskasvanutele kui ka lastega peredele. Kõik vahendid ja juhendmaterjalid on olemas kohapeal, keldri külastamine on muuseumipileti ostnutele tasuta.