fbpx

Muuseumitund

Muuseumitund

Haridusprogrammid Adamson-Ericu muuseumis tutvustavad eelkooliealistele lastele, kooliõpilastele ja erivajadustega gruppidele 20. sajandi Eesti kunstimaastiku ühe mitmekülgseima kunstniku Adamson-Ericu põnevat elu ja loomingut ning annavad ülevaate muuseumi vahetuvatest näitustest. Muuseumitundide selgroog on põhjalik kunstivaatlus, analüüsi- ja süvenemisoskuste arendamine. Igas muuseumitunnis kasutatakse aktiivõppemeetodeid ning oluline roll on koostööoskuste edendamisel. Kunstiõpetuse algtõed on lõimitud ajaloo, loodusõpetuse jpt ainete õppesisuga. Noorematele õpilastele mõeldud tundides põimub õppetöö ka mängu ja loovtööga, vanemad õpilased lahendavad grupina loovülesandeid või iseseisvat mõttetööd nõudvaid töölehti.

Adamson- Ericu muuseum Tallinna vanalinna südames on hea ja õdus paik lapse esimesteks muuseumikülastusteks või kooliõpinguid toetavate lisateadmiste ja -oskuste kogumiseks.

Muuseumitunnid toimuvad esmaspäevast reedeni ettetellimisel eesti keeles, vastava märke olemasolul ka vene või inglise keeles. Muuseumitund kestab vastavalt sisule ja vanuseastmele 60–90 minutit.

Muuseumitunde tutvustav video

Muuseumitundide tellimise meelespea

Austatud õpetaja, lastegrupi täiskasvanud saatja muuseumitunnis!
Seoses suurenenud koroonaviiruse nakkusohu ning valitsuse kehtestatud täiendavate piirangutega on muutunud muuseumi külastustingimused.

Loe täpsemalt lehelt Külastaja meelespea.

Liitu uudiskirjaga
Kontakt

Adamson-Ericu muuseum

Tutvu Eesti Kunstimuuseumi muuseumitundidega

Kõik muuseumitunnid

Lasteaed

I kooliaste

II kooliaste

III kooliaste

Gümnaasium

Erivajadusega õpilane

 • Päike naeratab Püsinäitusel

  Adamson-Ericu muuseum
  Muuseumitund
  Dekoratiivplaat

  Tunni eesmärk on tutvustada kunstnik Adamson-Ericut sümboolse päikesekujundi kaudu, arendada lapse arutlus- ja seoste leidmise oskust ning ühtlasi korrata üle tuttavad geomeetrilised kujundid.

  Muuseumitund
  Telli
 • Kunstnik ja kodu Püsinäitusel

  Adamson-Ericu muuseum
  Muuseumitund
  Muuseumitund

  Muuseumitund on loodud spetsiaalselt vaegnägijatele ja pimedatele õpilastele, avardamaks nende teadmisi Eesti kunstist ja tutvustamaks üht erakordset 20. sajandi kunstnikku – Adamson-Ericut (1902–1968).

  Muuseumitund
  Telli

E-tund