fbpx

Otsing

Vaegnägijatele ja pimedatele

Kunstnik Adamson-Ericu (1902–1968) teostega on nägemispuudega inimestel võimalus tutvuda helindatud kirjandustõlgete, reljeefsete kunstiteoseid edasiandvate jooniste ning kombatavaks muudetud figuuride vahendusel. Samuti on kirjeldatud ning plaanidega varustatud muuseumi ruumid. Kõiki materjale nägemispuudega inimestele kui ka tema saatjale saab laenutada kohapeal muuseumi kassast. Kirjeldustõlkeid Adamson-Ericu teostele on võimalik kuulata kodulehelt. Materjal valmis projekti „Kunst „nähtavaks!““ raames 2017. aastal. Toetas Hasartmängumaksu Nõukogu. Tehtule tuginedes valmis 2018. aastal spetsiaalne haridusprogramm nägemispuudega õpilasgruppidele.

Lühifilm projektist „Kunst „nähtavaks““

Kuula projekti raames loodud kirjeldustõlkeid.

Viiul ja vest

Serenaad

Mööblikomplekt

Enne muuseumisse tulekut on soovitav kuulata ka helindatud peatükke: “Muuseumist ja majast” ning “Kunstnik Adamson-Ericust“.

 

Haridusprogramm “Kunstnik ja kodu”

Püsinäitusel
Nägemispuudega õpilastele I ja II kooliastmes

EESMÄRK: Muuseumitund on loodud spetsiaalselt vaegnägijatele ja pimedatele õpilastele, et avardada nende teadmisi Eesti kunstist ja tutvustada üht erakordset 20. sajandi kunstnikku – Adamson-Ericut (1902–1968).

Ringkäigu jooksul tutvustatakse Adamson-Ericut kui kunstnikku, kes lisaks maalimisele kujundas nii mööblit, nõusid, vaipu, tekstiile kui palju muud. Haridusprogrammis uurivad õpilased teoseid, millel on tihe seos kunstniku kodu ning koduste paikadega. Mängitakse materjalimängu ning kombatakse 1938. aastast pärit mööblikomplekti, mille kunstnik ise oma kodu jaoks disainis. Tunni lõpetab loovtöö – igal osalejal valmib värvikas „kunstniku võti“. Haridusprogramm on mõtteline jätk muuseumi 2017. aasta projektile „Kunst “nähtavaks”!”, mis keskendus Adamson-Ericu loomingu kättesaadavaks tegemisele täiskasvanud vaegnägijate ja pimedate sihtrühmale. Tundi saab kohandada sobivaks ka intellektipuudega õpilasetele.

MÄRKSÕNAD: KUNSTNIK ADAMSON-ERIC, MAALIKUNST, TARBEKUNST, DISAIN, MATERJALID, KODU

Soovitav grupi suurus kuni 9 õpilast.
Tunni kestus 60 minutit.

Osalemine eelregistreerimisega adamson-eric@ekm.ee või tel 6445838.

Lisaks toimuvad muuseumis regulaarselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pool korraldatavad kontserdid ning ringkäigud kuraatoriga vahetuvatel näitustel. Jälgi publikuprogrammi kalendrist.

Huvi korral võtke meiega ühendust, et saaksime leida teile sobiva temaatikaga ja huvipakkuva sündmuse, milles osaleda. Kontakt: adamson-eric@ekm.ee või 644 5838.