Töötuba: Kipsi viimistlemise tehnikad Maire Männiku loomingu põhjal
Üritusel tutvuvad osalejad Maire Männiku loominguga, millele järgneb kipsi patineerimise töötuba. Töötoa viib läbi Eesti Kunstimuuseumi skulptuurikonservaator Isabel Aaso-Zahradnikova, kes on Männiku loomingu mahuka restaureerimistöö käigus taastanud enam kui kunstniku 50 teost.
Osalejad kuulevad Maire Männiku loomingust, kes oli üks silmapaistvamaid sõjajärgsetel aastakümnetel välismaal töötanud eesti skulptoreid. Prantsuse kunstielus aktiivselt osalenud skulptorist jäi maha portreelooming, abstraktsed kompositsioonid ning avalikud skulptuurid ja medalid. Vabaloomingus ühendas ta loodusmotiividest lähtunud detailid abstraktsete vormielementidega. Adamson-Ericu muuseumi näitusel „Restauraatorist konservaatoriks“ on eksponeeritud Maire Männiku teos „Prometheus“.
Töötoas saab proovida kipsivalu ning erinevaid patineerimise, ehk viimistlemise tehnikaid Maire Männiku kipsmedaljonide koopiate peal. Katsetada saab nii vormi võtmist kui ka kipsi patineerimist polükroomse viimistlusena ning pronksi või terrakotat imiteeriva pinnana. Valminud teose saab endale kaasa võtta.
Pilet: 20€
Registreeri end töötuppa:
https://form.jotform.com/202542410530035
Kohtumiseni Adamson-Ericu muuseumis!