fbpx

Otsing

David Vseviovi loeng „Adamson-Eric ja Stalini aeg“ 30.11.2023 | 17.00

Adamson-Ericu muuseum
Täispilet: Adamson-Ericu muuseum
9 €
  • Perepilet: Adamson-Ericu muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Adamson-Ericu muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Emeriitprofessor David Vseviov
Loeng või vestlus

David Vseviovi loeng „Adamson-Eric ja Stalini aeg“

Ajaloolane ja emeriitprofessor David Vseviov avab keerulist ajaloolist konteksti, millega Adamson-Eric oma elu ja loometee jooksul pidi silmitsi seisma. Millised valikud ja võimalused olid ühel kunstnikul Stalinistlikul ajastu pöördelises poliitilises olukorras?

Loeng on osa üritustesarjast, millega tähistame Adamson-Ericu muuseumi 40. juubelit. 1983. aastal avati värskelt renoveeritud vanalinna majas Lühikese jala tänaval eesti kunstiklassikule Adamson-Ericule pühendatud muuseum. Muuseumile pani aluse Adamson-Ericu lese Mari Adamsoni annetus, ligi 1000 eri žanris kunstiteose kinkimine kunstimuuseumile.

Neljakümne tegutsemisaasta jooksul on muuseum kogunud, uurinud ja tutvustanud Adasmon-Ericu mitmekülgset loomingut, nii Eestis kui välismaal. Kokku on nende aastatega Lühiksese jala majas toimunud ligi 190 näitust: erinevate teema- ja isikunäituste kaudu on muuseum järjepidevalt tutvustanud nii klassikalist modernismi kui kaasaegset kunsti ja tarbekunsti. Fookuses on olnud nii eesti naiskunstnikud, pagulaskunst, kui ka põhjamaade kunstnike looming. Ühe olulise suunana on tutvustatud Jaapani kunsti ja kultuuri.