fbpx

Otsing

Adamson-Ericu muuseumi püsiekspositsioon 27.01.2017 – 21.03.2021

Adamson-Ericu muuseum
Täispilet: Adamson-Ericu muuseum
9 €
  • Perepilet: Adamson-Ericu muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Adamson-Ericu muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Adamson-Eric. Hispaania maastik arbuusiga. Detail. 1931. Eesti Kunstimuuseum
Adamson-Eric. Hispaania maastik arbuusiga. Detail. 1931. Eesti Kunstimuuseum
Näitus

Adamson-Ericu muuseumi püsiekspositsioon

Tänaseks on muuseumi põhikogus üle 1500 taiese. Adamson-Ericu muuseumi kollektsioon jaguneb maalikoguks ja tarbekunstikoguks. Viimases on esindatud tekstiil, keraamika, portselan, nahkehistöö, mööbel, ehted ja metallikunst ning metlahhplaatidel glasuurmaalid. Neile lisaks on ka kavandeid ja dokumentaalseid fotomaterjale.

Muuseumi kogule pani aluse Adamson-Ericu lese, tuntud Eesti tekstiilikunstniku Mari Adamsoni poolt Eesti Kunstimuuseumile tehtud suurejooneline, rohkem kui 800 kunstiteosest koosnev annetus 1983. aastal. Tänaseks on Adamson-Ericu muuseumi kogu kasvanud tänu ostudele ja missioonitundlikele annetajatele pea poole võrra. Lisaks Mari Adamsonile on suuremad kinkijad olnud Adamson-Ericu õetütar klaverikunstnik Lilian Semper, Helge ja Bruno Laan ning Mallis Looy USA-st, Urve Manitski, Kristina Ingel ja Ingmar Wendschlag Rootsist ning mitmed teised.

Adamson-Ericu kollektsiooniga töötamisel on suureks väljakutseks olnud kunstniku üle maailma erinevate riikide erakogudesse laialipillutatud loomingu kaardistamine. Selle tulemusena on Adamson-Ericu muuseumi kollektsioon täienenud nii, et annab väga hea ülevaate kunstniku kogu loomepärandist aastatel 1924–1968.

Adamson-Ericu kogu Vaata Adamson-Ericu muuseumi näituseprogrammi