fbpx

Otsing

Avaldatud 15.12.2022 | 11.51

Eesti Kunstimuuseumi kogude koordinaator Marge Laast pälvis Muinsuskaitseameti auhinna

Toomkirik

13. detsembril autasustati Tartu Haridus- ja Teadusministeeriumis 2022. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid. Traditsiooniliselt andis oma eripreemiad välja ka Muinsuskaitseamet. Ühe eripreemia pälvis ka Eesti Kunstimuuseumi töötaja Marge Laasti Eesti Kunstiakadeemias kaitstud magistritöö.

Auhinnakomisjoni sõnul on “tegemist praktilise konserveerimisalase uurimistööga, mille laiem kasutusväärtus seisneb irdsete raidkivide inventeerimises metoodika väljatöötamises. Irdsed raiddetailid on tõsine probleem suuremal osal keskaegsetest hoonetest, millega nende omanikud ei suuda ja ei oska midagi peale hakata. Uurimistöö raames välja töötatud inventeerimise metoodika on esimene samm raiddetailide jõudmisel hunnikust inventeeritud raidkivide kollektsioonini.”

Tänavused auhinnad läksid kõik magistritaseme töödele. Tegemist on muinsuskaitsevaldkonda tugevalt panustavate uurimistöödega, millel kõigil on olemas ka praktiline kasutusväljund, võimaldades teha paremaid kultuuriväärtustega seotud otsuseid nii omanikel, pärandihoidjatel kui ka muinsuskaitsjatel.