fbpx

Otsing

Avaldatud 14.05.2024 | 13.30

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid ootavad muuseumiööl näitustele, ekskursioonidele ja töötubadesse

""
2023. aasta muuseumiöö Kumu kunstimuuseumis. Foto: Endel Apsalon

Rahvusvahelisel muuseumipäeval, laupäeval, 18. mail on kõik Eesti Kunstimuuseumi filiaalid avatud oma tavapärasel ajal. Sama päeva õhtul toimuval muuseumiööl avatakse Kumu kunstimuuseumi, Mikkeli muuseumi, Niguliste muuseumi ja Adamson-Ericu muuseumi uksed kella 18-23. Kadrioru kunstimuuseumi hoone on avatud üksnes eriprogrammi piletiomanikele.

Muuseumiööl tuleb muuseumi külastamiseks lunastada kassast 1-eurone pilet.

Muuseumikaardi omanikele on Muuseumiöö külastus tasuta kaardi registreerimisel kassas. Muuseumikaart ei kehti Niguliste muuseumis.

Kumu kunstimuuseum avab muuseumiööl külastajatele Eesti kunsti püsiekspositsioonid „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“, „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“ ning ajutise näituse „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“. Õhtu jooksul toimuvad 30-minutilised ekskursioonid eri keeltes, töötoad, orienteerumismäng Kumu sisehoovis jpm. Kumu sisehoovis on avatud Kookeri food truck, kus pakutakse magusaid ja soolaseid pannkooke. Kumu Reval Café on avatud hilisõhtuni.

Mikkeli muuseumis on muuseumiööl avatud püsiekspositsioon (Euroopa maal, graafika ja tarbekunst ning Idamaade portselan). Muuseumi teisel korrusel saab täita peredele mõeldud töölehte püsiekspositsioonis „Vaba kui lind“ (muuseumi 2. korrusel). Muuseumis on sel õhtul tööl giidid, kes jagavad lahkesti vastuseid kunstiga seotud küsimustele.

Niguliste muuseumis tutvustatakse muuseumiööl kell 19 ja 21 toimuvatel lühiekskursioonidel Hermen Rode töökojast tellitud Niguliste peaaltari retaablit ning Bernt Notke töökojas valminud „Surmatantsu“. Kell 19.30, 20.30 ja 21.30 kõlavad vabad improvisatsioonid Niguliste kooriorelil. Musitseerib organist Toomas Trass. Kell 20 algab aga õueekskursioon, kui Niguliste hoone pikast ja keerukast ehitusloost ning vabadustest ja kohustustest eri põlvkondade ehitusmeistrite tegevuses räägib muuseumi direktor Tarmo Saaret. Sissepääs muuseumisse on järjekorra alusel kuni kella 22.30. Muuseumiööl on Niguliste torn, ajutine näitus III korrusel ning hõbedakamber suletud.

Adamson-Ericu muuseumis toimuvad muuseumiööl lühituurid näitustel. 20-minutilised lühituurid tutvustavad muuseumi püsiekspositsiooni „Adamson-Eric: modernism ja mitmekülgsus“ läbi digitaalse kunstniku eluloolise ajatelje ning vaimse tervise teemadega tegelevat nüüdiskunsti näitust „Tasakaalus(t väljas). Näituse märkamisest ja meelerahust“.

Kadrioru kunstimuuseum on küll muuseumiööl avatud üksnes eriprogrammi piletiomanikele, kuid tasuta on võimalik osa saada muuseumiöö pargiekskursioonidest. Kell 18 algab Kadrioru kunstimuuseumi sissepääsu eest ekskursioon „Kirjanduslik Kadriorg“. Kadriorus elanud ja töötanud kunstnikest ning nendega seotud põnevatest seikadest räägib Kadrioru kunstimuuseumi kuraator Kerttu Männiste. Kell 19 algab aga Kadrioru pargi infopunkti juurest (A. Weizenbergi ning J. Poska tänavate ristmikul) Kadrioru pargi videviku ekskursioon. Giidiks on Elle Pent.

Tutvu Eesti Kunstimuuseumi filiaalide muuseumiöö programmidega siin.

Eesti Kunstimuuseumi muuseumiöö üritus Facebookis.