fbpx

Otsing

Avaldatud 21.04.2023 | 09.35

Eesti Kunstimuuseum kutsub kevadvaheajal muuseumisse

""
Eesti Kunstimuuseumi filiaalides jagu koolivaheajal tegevust nii pere pisimatele kui ka noortele. Eesti Kunstimuuseum

Tuleval nädalal algaval koolivaheajal jagub Eesti Kunstimuuseumi filiaalides tegevust nii pere pisimatele kui ka noortele. Tulge ja avastage omal käel või saage osa meeleolukatest sündmustest.

Kumu kunstimuuseumi programm „Koolivaheajal Kumusse. teamLab!“ kutsub kõiki 6‒12- aastaseid lapsi kolmapäeval, 26. aprillil rännakule digiloodusesse. Üheskoos sukeldutakse lõputute lainete ja aina uuesti õide puhkevate lillede maailma. Peale kogemuslikku näitusekülastust lastakse loovus valla kunstiateljees. Programm toimub kolmes vanusegrupis. Kuni 8-aastaseid lapsi (k.a) ootame osalema koos vanemaga. Olge kärmed ja eelregistreerige, kohtade arv on piiratud!

Samuti toimuvad koolivaheajanädalal näituse „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“ lühitutvustused nii peredele kui ka noortelt noortele formaadis.

Kadrioru kunstimuuseumis ootab peresid tegevustuba. Selles toas on lubatud kõike oma käega katsuda ja lähemalt uurida: saab mängida, joonistada, lugeda ja nuputada. Samuti ootavad lapsi põnevad värvimislehed värviderohkel näitusel „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“. Lisaks näitustele tasub pilk heita ka lossihoovi, kus nii mõnigi kevadlill õide on puhkenud.

Adamson-Ericu muuseum on aga tänu värskelt avatud näitusele „Puude taga on mets“ muutunud justkui võlumetsaks, mis mõjub parajalt meditatiivselt keset saginat täis vanalinna. Ootame peresid iseseisvalt avastama metsa temaatikast inspireeritud maale, graafikateoseid ja skulptuure ning mõtisklema metsa tähtsuse üle tänapäeval. Proovile saab end panna erinevate metsalõhnade äratundmisel.

Niguliste muuseum kustub vanalinna avastama uutest kõrgustest. Läbi kolme korruse kulgev lift viib taevakorrusele, kust avaneb ainulaadne vaade vanalinnale, Tallinna lahele ja nelja ilmakaarde.

Tutvu lähemalt Eesti Kunstimuuseumi pereüritustega.