fbpx

Otsing

Avaldatud 29.01.2024 | 15.59

„Aitan lapsi kunsti juurde“ programmi toel külastas üle 4000 õpilase tasuta Eesti Kunstimuuseumi

""
Iga „Aitan lapsi kunsti juurde“ programmi külastus Eesti Kunstimuuseumi filiaalidesse toimub spetsiaalse muuseumitunni raames. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi haridustöö meeskonnal on suur rõõm teada anda, et 2023. aastal külastas meie viit filiaali „Aitan lapsi kunsti juurde“ programmi toel tasuta 4173 õpilast üle Eesti. Neile sai tehtud 222 muuseumitundi.

Koostöö Aitan Lapsi heategevusfondiga jätkub ka 2023/2024. õppeaasta teises pooles, talvine taotlusvoor lõppes äsja. Kokku laekus taotlusi 127. Kahjuks küll kõiki ei jõua esimesel poolaastal rahuldada, aga anname endast parima. Meile on oluline, et fondi toel jõuavad muuseumitundi ka erivajadustega lapsed ning õpilased Eesti kaugematest nurkadest, kelle reis on kulukas.

Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde“ saab võimalikuks tänu taarakogumispunktides kogutud annetustele, Eesti Kunstimuuseumi panusele ning headele sponsoritele. Pakendiautomaatides, kuhu on paigaldatud vastav nupp annetuse tegemiseks, saab iga inimene pandipakendite tagatisrahaga toetada lastele kultuurielamuste pakkumist.