Valmisid Eesti Kunstimuuseumi filiaale tutvustavad videod
Eesti Kunstimuuseumi filiaalide tutvustamiseks nii Eestis kui ka piiri taga on valminud neli videot, kus pildikeeles jutustavad oma loo Kadrioru kunstimuuseum, Niguliste muuseum, Mikkeli muuseum ja Adamson-Ericu muuseum. Valminud klippide tuumaks on iga muuseumi eripära ja õhustiku väljatoomine. Eesti Kunstimuuseumi kõige tuntuma filiaali, Kumu kunstimuuseumi tutvustav video on plaanis teha lähitulevikus.
„Eesti Kunstimuuseumi filiaale külastas mullu üle 350 000 kunstisõbra. Ja külastajanumbrid on jätkuvalt head ka tänavusel aastal. Kuigi turism Eesti suunal on hetkel võrreldes eelmise aastaga väikeses mahajäämuses, siis Eesti Kunstimuuseumi filiaalid on turistid kenasti üles leidnud. Uute videotega soovime ühelt poolt kutsuda nii välis- kui ka siseturiste meie muuseume avastama ja teisalt muuseumi sõpradele pakkuda toredaid emotsionaalseid hetki juba külastatud muuseumidest,“ ütles Eesti Kunstimuuseumi turundus- ja teenindusvaldkonna juht Piret Järvan.
Kadrioru kunstimuuseum – barokkpärl keset maalilist parki
Muinasjutulise Kadrioru pargi üks pärlitest on Kadrioru kunstimuuseum, mis asub 18. sajandist pärit barokklossis.
Kadrioru kunstimuuseumi püsinäitus tutvustab väliskunsti paremikku Eesti Kunstimuuseumi kogust – Lääne-Euroopa ja Vene maalikunsti, graafikat, skulptuuri ja tarbekunsti 16.–20. sajandist.
Niguliste muuseumis kohtuvad keskaegne kunst ja ajalugu
Tallinna vanalinnas asuvas Niguliste muuseumis saab näha keskaegse ja reformatsioonijärgse kirikukunsti paremikku Eestis. Muuseumi püsinäitusel eksponeeritud Lübecki meistri Bernt Notke töökojas 15. sajandi lõpus valminud maal „Surmatants“ on unikaalne kogu maailmas – see on ainus tänini säilinud keskaegne surmatants, mis on maalitud lõuendile
Mikkeli muuseumis saab avastada erakogude aardeid
Kadrioru lossi endisesse köögihoonesse rajatud Mikkeli muuseum on keskendunud erakogude tutvustamisele ja laiemalt kunstikogumisega seotud teemade mõtestamisele. Muuseumi püsinäituse tuumiku moodustab kõrvuti eksponeeritud Euroopa ja Hiina keraamika ja portselani ning Lääne-Euroopa maalikunsti väljapanek kunstikollektsionääri Johannes Mikkeli kogust.
Adamson-Ericu muuseum avab Eesti ühe mitmekülgsema kunstniku maailma
Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate ühe mitmekülgsema eesti kunstniku Adamson-Ericu (1902‒1968) loomingust, milles peegeldub ilmekalt Eesti maali- ja tarbekunsti areng rohkem kui nelja aastakümne jooksul. Püsiekspositsioon toob välja kunstniku mitmekülgsuse nii tundliku maalija kui ka silmapaistva tarbekunstnikuna, rõhutades tema ideeküllust ja dünaamilist liikumist kunsti eri valdkondades.
Vaata siit ka Eesti Kunstimuuseumi suvekampaania lehekülge ja suviseid näitusi tutvustavat lehekülge.