fbpx

Iseseisvalt avastamiseks

Loovtöö „Kuldne kauss“

Olev Subbi meeleolukast loomingust eeskuju võttes näitavad Eesti Kunstimuuseumi haridustöö kuraator Anu ning tema lapsed Ako Sander ja väike Luna Lee, kuidas unistused ja mälestused õhupallitrükki kasutades värvidesse panna. Värvusõpetusest saab täpsemalt lugeda Olev Subbi loomingut tutvustavas e-kunstitunnis „Ideaalmaailma loomine“. Loovtöö on inspireeritud näitusest „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“, näituse kohta lähemalt siin.

Video Youtube’is

„Päikese tagasitoomine” ja „Rõõm poliitika kiuste”

NUMU nutimängud

Iseseisvalt saab muuseumis näitusele lisaks Adamson-Ericu loominguga tutvuda ka NUMU nutimängude vahendusel – valminud on kaks nutiseiklust. Lastele mõeldud mäng „Päikese tagasitoomine” paneb proovile tähelepanu ja annab lahendamiseks mõned Adamson-Ericu tarbekunstil põhinevad mõistatused. Kõik ülesanded õigesti lahendanu saab tükkidest kokku võtme, mis laseb päikese öökapist välja. Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele suunatud ringkäik „Rõõm poliitika kiuste” tutvustab kunstnikku eelkõige kui inimest omas ajas, kes keerulistest valikutest hoolimata säilitas elurõõmu.

Loe lisaks ja vaata, kuidas NUMU äpp telefoni laadida.

Seiklused ja sekeldused kunstiga

Tegevusraamat lastele

Virgutav kunstivihik lastele sündis Eesti Kunstimuuseumi sajandaks sünnipäevaks. Sellest leiab ülesandeid, nuputamist, seiklusi ning sekeldusi paljude rohkem ja vähem tuntud kunstiteostega, sealhulgas Adamson-Ericu töödega. Kunstivihik on heaks seltsiliseks mõnusal pärastlõunal, pikal teekonnal või vihmasel õhtul, aga kindlasti tasub tulla teoseid ka muuseumisse oma silmaga kaema.

Vihiku saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.