fbpx
Otsi...
15.12.2020 | 17.30

Teistmoodi teisipäev. Nõela ja niidiga maalitud pildid.

Adamson-Ericu muuseum
empty-image
15.12.2020 | 17.30

Teistmoodi teisipäev. Nõela ja niidiga maalitud pildid.

Adamson-Ericu muuseum
Töötuba

Kunstistuudiot juhendab tekstiilikunstnik Katrin Pere.

Seekordse “Teistmoodi teisipäeva” teemaks on Nõela ja niidiga maalitud pildid”.

Juhendaja on töötuba kirjeldanud järgmiselt: „Vaja oleks mõnda väikest tekstiilist lemmikdetaili (kootud kinnast, pitsist kraed või lina, äärepitsi detaili, nukukleiti etc), mida sooviksite uues kontekstis esile tuua, luua esemele taust, raamistus. Võib teha ka üldistatud portree või looduspildi, kasutades erinevate riidetükkide aplikeerimist ja vabatikandit. Teretulnud oleks kodunt kaasa toodud triibulised, ruudulised, täpilised, lillelised või lihtsalt värvilised riide- või kasutatud rõivaste tükid, mida saaks loodava kompositsiooni materjalina kasutada.“

Lisaks võivad osalejad soovi korral kaasa võtta ka isiklikud õmblustarbed: nõelad ja sõrmkübara. Nii nõelad, sõrmkübarad kui ka muud vahendid on olemas ka kohapeal.

Katrin Pere õppis Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis tekstiili erialal (1972–1977). 1977–1991 õpetas samas maali ja joonistamist ning on arvukalt esinenud näitustel Eestis ja välismaal.

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid saadakse kohapeal.

Töötubadesse palume eelnevalt registreerida, osalustasu 1 × 12 € / 4 korra sooduspääse 40 €.

Annika Teras

publikuprogrammide kuraator

Palume muuseumi külastades kanda maski.

Ole kursis meie sündmustega!
Liitu uudiskirjaga siin!