Tagasi kalendrisse

Täiskasvanute kunstistuudio: Teistmoodi teisipäev

Täiskasvanute kunstistuudio: Teistmoodi teisipäev

Aeg: 18.02.20  17:30–19:30
Asukoht: Adamson-Ericu muuseum
Hind: 12 €

Ehtekunstnik Urve Küttneri juhendamisel saab seekordses kunstistuudios valmistada endale või kinkimiseks merevaigust talismani.

Urve Küttner on Eesti üks nimekamaid ja tunnustatumaid ehtekunstnikke, kahekordne Ede Kurreli preemia laureaat (Eesti Metallikunstnike Liidu välja antav preemia silmapaistvatele metallikunstnikele). Olles lõpetanud EKA metallikunsti eriala, on kunstniku looming tihedalt seotud metalliga, eriti raua ilu ja tähenduslikkusega. Tema oma sõnul: „Metallikunstnikuna huvitab ja ahvatleb mind eksperimenteerimine. Püüan tabada aine olekuid ja –reaktsioone kujunemises ja muutumises, olles pidevalt valmis kohanemiseks uute tekkivate tingimustega. Olen nagu alkeemik, kes loodab ikka ja jälle avastada tarkade kivi, muundada rauda kullaks lootuses, et minu sümboolsena mõeldud otsingud teostuvad vaataja vaimusilmas”. Urve Küttner on muu hulgas palju töötanud ka merevaiguga, kujunedes selle loodusliku materjali üheks kõige võimekamaks ja originaalsemaks kasutajaks Eestis.

Urve Küttner on muu hulgas palju töötanud ka merevaiguga, kujunedes selle mineraali üheks kõige võimekamaks ja originaalsemaks kasutajaks Eestis. Merevaiku kui miljonite aastate vanust looduse meistriteost tuntakse ka oma tervendavate ja teraapiliste omaduste poolest. Töötoas meisterdamegi puhtast ja ürgsest loodusest pärineva talismani, mis lisaks silmailule ka selle kandjat usu ja soovi korral energia, õnne ja kaitsega saadab.

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.

 

Info ja registreerumine:
adamson-eric@ekm.ee või telefonil 644 5838