Tagasi kalendrisse

Täiskasvanute kunstistuudio: Teistmoodi teisipäev

Täiskasvanute kunstistuudio: Teistmoodi teisipäev

Aeg: 17.12.19  17:30–19:30
Asukoht: Adamson-Ericu muuseum
Hind: 12 €

Seekordse teistmoodi teisipäeva tunnusmõte on „Käsikirjad ei põle“.

Butafoor-dekoraator Lea Ojami juhendamisel kasutame teatri vanu käsikirju ja tekstiraamatuid, et luua midagi uut: mitte ainult kätega, vaid ka mõttega. Otsime vanast trükisõnast surematuid ideid ja püüame neid seostada oma mõtete ja soovidega praegusel talveajal, jõuluootuses ja uue tuleva aasta valguses. Samuti meisterdame käsikirjalehtedest ka jõulukaunistuseks sobilikku.

Lea Ojam on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja töötab Eesti Draamateatris butafoor-dekoraatorina. Märkimisväärne on ka tema töö nö päriselu butafooria, muuseumis leiduvate esemete koopiate loomine, vallas. Seda esemete säilitamiseks, hävinemisohus esemete asendamiseks näitustel, haridusmängudes kasutamiseks, interaktiivsete eksponaatide loomiseks ja muuks.

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemiseks ei ole vajalik eelnev kunstiga tegelemise kogemus.

Info ja registreerumine:
adamson-eric@ekm.ee või telefonil 644 5838