Tagasi kalendrisse

Teemaõhtu „Millest kõnelevad ajaloolised teatrikavandid“

Teemaõhtu „Millest kõnelevad ajaloolised teatrikavandid“

Aeg: 01.08.19  17:00–18:00
Asukoht: Adamson-Ericu muuseum
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Neljapäeval, 1. augustil kell 17 toimub näitusel teemaõhtu „Millest kõnelevad ajaloolised teatrikavandid“. Koos lavastuskunstnik Maret Kukkuriga tuleb juttu, millist teavet loomise ajastu meelelaadi ja kunstiliste otsingute, tehniliste võimaluste ja professionaalsete pädevuste kohta on võimalik otsida ja leida ajaloolistest lavakavanditest.

Maret Kukkur on vabakutseline lavastuskunstnik, kelle huviks ja missiooniks on uurida ja jäädvustada Eesti lavastuskunsti ajalugu ja arenguid. Tema koostamisel ja toimetamisel on valminud kunstnikuraamatud „Maimu Vannas. Teatri- ja maalikunstnik“ ning „Kustav-Agu Püüman. Intervjuu teatrikunstnikuga“. Eesti Kunstimuuseumis on Maret Kukkur kujundanud näituseid „Autoportreed. Poosid ja diagnoosid“ (2009) ning „Komöödia kunst. Teatrikuu näitus commedia dell’arte’st“ (2015).

Näitus „Laval ja lõuendil“ eksponeerib 20. sajandi esimesel poolel tegutsenud eesti kunstnike vabaloomingut kõrvuti teatrilavadele looduga. 20. sajandi alguses loodud kutseliste teatrite soov visuaalselt kõrgetasemeliste lavamaailmade järele ning kunstnike huvi teatrikunstis kiiresti kehtestunud modernistlike ja ekspressionistlike väljendusviiside vastu innustas autoreid, nagu Roman Nyman, Peet Aren ja Henrik Olvi, katsetama teatrikunstiga.

Peet Aren. Dekoratsioonikavand August Strindbergi näidendile „Tontide sonaat“. 1923. Eesti Kunstimuuseum