fbpx

Otsing

Grupp on täitunud! Kaheksa ühe hoobiga 14.06.2022 – 17.06.2022

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
80 €

Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps.
Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök.

Laager

Grupp on täitunud! Kaheksa ühe hoobiga

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga” kutsub 1.–3. klassi lapsi põnevale otsimismängule Tallinna vanalinna muuseumides.

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. Igas muuseumis on lastel otsimist ja avastamist ning kes teab, mida toredat nad laagri lõpuks leiavad.

Laager toimub: 14.–17. juuni 2022

Registreerige läbi vormi sellel lingil või saatke email:
Lisainfo telefonil 667 9542

Muuseumide ühises laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, Nukuteatrimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Adamson-Ericu muuseum (Eesti Kunstimuuseum)

Praktiline info:

 • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
 • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
 • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
 • Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.
 • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused muuseumides:

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes.

Teatri- ja Muusikamuuseum

 • Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.

Eesti Ajaloomuuseum

 • Eesti Ajaloomuuseumis lähevad lapsed avastama vanalinna varjatud kohti ja laagripäeva lõpus otsime Suurgildi hoovist midagi põnevat ja natuke õudset.

Eesti Lastekirjanduse Keskus

 • Eesti Lastekirjanduse Keskuses saab seekord seigelda mööda põhjamaade lugusid, mis pärit lähemast ja kaugemast ajast. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

Eesti Loodusmuuseum

 • Eesti Loodusmuuseumis uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir”, millised erilised võimed on sellel salapärasel imetajal. Räägime ka selle aasta loomast ning linnust. Vaatame filmi tuur Mariast ja arutleme loodushoiu teemadel. Mängime erinevaid otsimis- ja nuputamismänge muuseumi saalides ja hoovis.

Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

 • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks käime uuel näitusel inspiratsiooni saamas, et peale seda muuseumi kunstiklassis meisterdada.

Nukuteatrimuuseum

 • Nukuteatrimuuseumis mängime põnevat otsimismängu, mille käigus tutvume kuue olulise teatrinukuga. Lapsed kehastuvad detektiivideks ning lahendavad salapärase müsteeriumi. Lisaks valmib igal lapsel oma tehtud teatrinukk.

Adamson-Ericu muuseum

 • Adamson-Ericu muuseumis asume kunstist kõnelema. Otsime üles kõik päikesekujundid ning mõtleme selle sümboolsusele. Uurime ka ürgaegseid kaljujooniseid, püüame kehastuda koopaelanikeks ning kujutleda end ammuse aja igapäevaolustikku. Kunstikeldris katsetame värvide segamist pigmentidest ning loome oma kujunditest ja -sümbolitest tulvil maalingud.

Eesti Tervisemuuseum

 • Eesti Tervisemuuseumis paneme proovile oma meeled ja teeme katseid nägemise, kuulmise ja kompimisega. Uurime, kuidas tekib inimese hääl ja toimub lõbus otsimismäng, et leida üles luukere Jassi kadunud häälepaelad. Kui hääl leitud, saame saame proovida muuseumi helistuudios ka selle salvestamist.

Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.