Tagasi kalendrisse

Vaegnägijatele ja pimedatele suunatud projekti KUNST NÄHTAVAKS! esmaesitlus

Vaegnägijatele ja pimedatele suunatud projekti KUNST NÄHTAVAKS! esmaesitlus

Aeg: 08.12.17  15:00–16:00
Asukoht: Adamson-Ericu muuseum

Projekt Kunst nähtavaks!  võimaldab vaegnägijatel ning pimedatel esmakordselt kogeda kunstnik Adamson-Ericu loomepärandit. Projekti käigus loodud materjali kasutades saavad nägemispuudega inimesed kuulmis- ja kompimismeele abil tutvuda Adamson-Ericu päikselise loomingu ja isikumuuseumiga. Kunst nähtavaks! esitlus ja pidulik avamine toimub Adamson-Ericu muuseumis reedel, 8. detsembril kell 15.00.

Spetsiaalselt pimedatele ja vaegnägijatele kunsti kogemiseks loodud vahendite väljatöötamisse panustasid mitmed erialaspetsialistid ja partnerid ning kogu tööprotsess on võtnud aega umbes pool aastat. Muuseumi ajendas projekti algatama soov pakkuda nägemispuudega inimestele võimalust tutvuda heatasemelise eesti kunstiga.

Kunst nähtavaks! tutvustab Adamson-Ericu loomingu paremikku muuseumi püsinäitusel. Kunstniku teoseid ja sellega ka tükikest Eesti kultuuri on nägemispuudega inimestele lähemale toodud helindatud kirjandustõlgete, reljeefsete kunstiteoseid edasiandvate jooniste ja kombatavaks muudetud figuuride vahendusel. Valminud materjal võimaldab tutvuda meistri loominguga erinevatel eluperioodidel ning tajuda teoste valmimisel kasutatud kunstitehnikaid.

Adamson-Ericu muuseumi projekt Kunst nähtavaks! on osa Eesti Kunstimuuseumi programmist Muuseum puudutab, mille eesmärgiks on spetsiaalsete programmide ja abistavate vahendite loomisega viia kunst ja näitused erivajadustega inimesteni. Adamson-Ericu muuseumile oli moraalseks toeks ja eeskujuks eelkõige Kadrioru kunstimuuseum. Samuti saadi innustust 2013. aastal Adamson-Ericu muuseumis tehtud Ligipääsetavuse analüüsist, mille koostamisel oli üheks osapooleks paljudest  Eesti Pimedate Liit.

Projekti Kunst nähtavaks! elluviimist toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Projekti teostajad: Liisi Selg (projektijuht), Sülvi Sarapuu (konsultant), Zoja Triin Truumets (kirjeldustõlked), Inga Heamägi (joonised ja graafika), Lauri Kaldoja (helindamine), Klaire Kolmann (keeletoimetus).

Nõuandjad: Ülle Kruus (Adamson-Ericu muuseum), Marja Kivihall (Eesti Pimedate Raamatukogu), Artur Räpp; Raili Ilves; Jane Meresmaa-Roos (Kadrioru kunstimuuseum), Siim Soopõld (Ossmet OÜ).

Lisainfo:
Liisi Selg
Haridustöö kuraator
Tel +372 644 5838
liisi.selg@ekm.ee

Adamson-Eric. Laud. 1937–1938. Eesti Kunstimuuseum