Lõigutud aeg

18. oktoober–25.november 2007

 

loigutud-aeg-1

Kuraator Vappu Thurlow juhatab näituse sisse järgneva Henri Bergsoni tsitaadiga: “Olevik on keha seisund, mis mõjutab meid ja sunnib tegutsema. Minevik ei toimi enam otseselt, kuid võiks ja mõnes mõttes mõjutabki sellega, et paigutub praegustesse aistinguisse, millest saab nende elujõu. Hetkest, mil mälestus end sellisel viisil teostab, lakkab ta olemast mälestus ja saab uuesti tajuks. /…/ Meie jõud kasvab, sest tunneme ennast osalistena, luues iseennast selles suures loomistöös, mis on kõigi asjade allikas, ja mis toimub otse meie silmade all.”

loigutud-aeg-2

Kas aeg on kella tiksumine? Või on see möödalibisev vaikus, millesse langeme mõtteisse vajudes, olles kaotanud ajataju? Kas aega saab kirjeldada, mõõta või seletada? Bergsoni mälu- ja kestusideedest inspireeritud Vappu Thurlowi koostatud näitusel Adamson-Ericu muuseumis esinevad Lynne Allen (USA), Annemie Bogaerts (Holland), Outi Heiskanen (Soome), Anu Juurak (Eesti), Eve Kiiler (Eesti), Ingrid Ledent (Belgia), Ly Lestberg (Eesti), Juris Petraškevics (Läti), Benjamin Vasserman (Eesti), Tiiu Prisko (Eesti) ja Mati Veermets (Eesti).

loigutud-aeg-3

Adamson-Ericu muuseum viib näituse ajal läbi ka haridusprogramme lastele ja noortele. Täiskasvanutele toimub näituse raames 20. novembril õpikoda graafik Loit Jõekalda juhendamisel.

loigutud-aeg-4

Näituse kujundaja: Tea Tammelaan

Haridusprojektid: Liisi Lauer

Kuraatori Vappu Thurlowi koostatud näitus toimub rahvusvahelise graafikakonverentsi Impact 5 raames.