Liikumisjuhis


Adamson-Ericu muuseum, Lühike jalg 3, asub Tallinna vanalinnas peaaegu Niguliste kiriku, Eesti Kunstimuuseumi filiaali Niguliste muuseumi kõrval – nii Raekoja platsilt kui ka Vabaduse väljakult tulles paari minuti tee kaugusel. Tallinna avalikel aladel on parkimine tasuta autodele, mis on korrektselt märgistatud puudega inimese kaardi või märgiga. Lähimad parkimiskohad asuvad Niguliste tänava ääres. Enamik eraparklaid lähikonnas, näiteks Rüütli tänaval, ei paku puudega inimestele tasuta parkimist.

Et saaksime teid paremini teenindada ja pakkuda mugavat äraolemist, palume oma tulekust ette teatada, helistades telefonil 644 5838 või kirjutades e-posti aadressil adamson-eric@ekm.ee. Kohapeal abistavad teid vajadusel muuseumiteenindajad.Lühike jalg on vanalinlik munakivitänav, mis tõuseb Toompea mäkke. Adamson-Ericu muuseum on Niguliste kiriku poolt all-linnast lähenedes teine maja vasakut kätt.

Muuseumisse sisenemisel on välisukse ees kaks kivist trepiastet. Ukse avamiseks tuleb ust tugevasti tõmmata väljapoole ja uksel on pisut kõrgem lävepakk. Järgneb tuulekoda, mis on läbitav kolme sammuga. Seejärel tuleb avada sisemine vaheuks, mis avaneb samuti väljapoole. Suveperioodil on sisemine vaheuks tavaliselt lahti.Kui olete tuulekojast sisenenud muuseumi fuajeesse, keerake vasakule kella üheksa suunas. Kassasse jõudmiseks liikuge edasi kolm sammu, seejärel on põrandas väike aste üles – palume olla tähelepanelik, et mitte komistada! Kassaletini jõudmiseks kõndige veel viis sammu edasi.

Kassast saate tasuta pileti endale ja oma saatjale. Sealsamas saate jätta ka oma üleriided garderoobi. Teile antakse A4-formaadis köidetud juhendmaterjalid muuseumiga tutvumiseks, audiogiid viie kirjeldatud kunstiteose kohta ning kindad kunstiteostega tutvumiseks.

Kombatavad teosed, mööblikomplekt ja kunstnik Adamson-Ericu töövahendid asuvad teisel korrusel püsinäitusel. Tualettruum asub keldrikorrusel. Vahetuvate näituste kohta esimesel korrusel saab küsida ajakohast informatsiooni muuseumi kassast.

Nii püsinäitusele teisel korrusel kui ka keldrikorrusele pääsemiseks tuleb kassa juurest suunduda tagasi fuajeesse seitsme sammuga. Seejärel pöörake vasakule ja minge edasi seitse sammu. Siit vasakule keerates viib trepp üles püsinäituse ruumidesse. Otse edasi minnes pääsete keldrikorrusele tualettruumi.Pimedatele ja vaegnägijatele mõeldud programmiga „Kunst nähtavaks!” saate tutvuda muuseumi teise korruse püsiekspositsioonis kahes järjestikuses nelinurkses näitusesaalis. Teisele korrusele jõudmiseks liikuge kassa juurest tagasi välisukse suunas seitse sammu, keerake vasakule ja minge veel kuus sammu otse läbi fuajee.

Sellel teekonnal möödute vahetuvate näituste ruumidest, mis jäävad paremale. Sinna viib kaks trepiastet üles. Vahetuvate näituste jaoks on kaks järjestikust saali analoogselt teise korrusega.

Püsinäitusele minekuks keerake nüüd vasakule. Kahe sammu pärast algab trepp, mis viib teisele korrusele. Trepi vasakul küljel on metallist käsipuu. Liikuge kolmteist trepiastet üles, keerake trepimademel vasakule ja astuge kolm astet kõrgemale. Seejärel keerake trepimademel taas vasakule ja astuge edasi kuus astet. Olete jõudnud teisele korrusele. Sisenege näitusesaali läbi kahepoolsete avatud uste, tehes seda kolme-nelja sammuga (sellel uksel on väike lävepakk). Sealt otse edasi minnes jõuate kaheteist sammuga läbi esimese saali. Tagumisse saali viib kolmeastmeline trepp.

Kui astute tagumises saalis kümme sammu otse edasi, jõuate kunstniku loodud toolini, mida võib katsuda (selleks palume kätte panna kindad). Tooli kõrval vasakul pool on väga mahukas kummut, mida on samuti lubatud kinnastega kombata. Kummuti keskosani jõuate kolme sammuga. Kummuti peale on laotud spetsiaalne taktiilne materjal, mis lähtub Adamson-Ericu loodud söögitoalaua mustritest. Taktiilse materjaliga võib tutvuda ilma kinnasteta.

Head kunsti nautimist!Tagasiliikumiseks minge kummuti paremas servas asuva toolini ja keerake toolile selg. Liikuge otse edasi kümme sammu, astuge trepist alla kolme sammuga ja liikuge otse läbi esimese saali kaheteistkümne sammuga. Astuge kolme sammuga läbi kahepoolsete avatud uste (tuletame meelde, et uksel on väike lävepakk). Olete jõudnud alla viiva trepini, mille käsipuu asub paremal pool. Liikuge otse alla kuus sammu, seejärel pöörake trepimademel paremale, astuge alla kolm astet ning keerake trepimademel taas paremale. Nüüd liikuge trepist otse alla kolmteist sammu. Olete jõudnud tagasi fuajeesse.

Kui soovite jõuda kassasse ja garderoobi, keerake paremale ja astuge edasi kuus sammu. Seejärel keerake uuesti paremale ja astuge kaks-kolm sammu, misjärel on põrandas väike aste üles. Kassaletini jõudmiseks kõndige veel viis sammu edasi. Kassasse saate tagastada laenatud materjalid. Samuti saate oma üleriided garderoobist kätte.

Muuseumist väljumiseks liikuge kassa juurest otse tagasi kaheksa sammu ja keerake paremale välisukse suunas. Minge otse läbi vaheuste ja tuulekoja kolme-nelja sammuga ja avage välisuks – kõik uksed avanevad väljapoole, suvisel ajal on siseuks enamasti lahti. Tänavale viib kaks trepiastet alla. Oletegi tagasi Lühikeses jalas!Olete jõudnud otse läbi fuajee teise korruse trepi ette. Teist vasakule jääb trepp ja selja taha välisuks. Liikuge otse edasi sisehoovi suunas kolm sammu läbi vaheukse. Tuletame meelde, et vaheuksel on lävepakk! Seejärel keerake paremale. Kahe sammu pärast viib otse alla kivitrepp, mille paremal pool on käsipuu – käsipuu algab ja lõpeb trepiastmetega kohakuti. Alla pääseb trepist kaheteistkümne sammuga. Seejärel astuge üks samm otse, keerake siis paremale ja minge seitse sammu otse. Jõuate tualettruumi ukseni, mis avaneb väljapoole. WC tuli läheb põlema väljast paremalt poolt.

WC koosneb kahest kõrvuti ruumist. Esimene, vasakpoolne on kraanikausiga ja teine, parempoolne on tualettpotiga. Pärast WC-sse sisenemist keerake kahe sammu pärast paremale – seal on uks, mis viib tualettpoti juurde. Nii kraanikauss kui ka tualettpott asuvad ruumi tagumises seinas. Paberihoidja asub tualettpoti kõrval seinal vasakul pool. Kätekuivatuspaber asub kraanikausi kõrval seinal vasakul pool. Kraanikauss asub tööpinna paremas servas, vasakul pool on ümmargune prügikastiauk. Kraan avaneb, kui tõmbate kangi kraanist eemale, enda poole – soe vesi on vasakule üles ja külm vesi paremale alla.Liikuge tualetist välja tulles otse kaheksa sammu ja keerake vasakule. Astuge üks samm ja liikuge trepist üles kaheteistkümne sammuga. Käsipuu asub trepist vasakul pool. Üles jõudes astuge otse edasi kaks sammu, keerake vasakule ja liikuge läbi vaheuste fuajeesse kolme sammuga (tuletame meelde, et sellel uksel on lävepakk). Olete jõudnud teise korruse püsinäitusele viiva trepi ette, mis asub teist paremal. (Trepi käsipuu on vasakul pool.)

Otse edasi minnes jõuate seitsme sammuga välisukseni. Minge otse läbi vaheuste ja tuulekoja kolme-nelja sammuga ja avage välisuks – nii sise- kui ka välisuks avanevad väljapoole, suvisel ajal on siseuks enamasti lahti. Tänavale viib kaks trepiastet alla. Oletegi tagasi Lühikeses jalas!