Erivajadustega külastajatele

Kuidas muuseumisse tulla

Adamson-Ericu muuseum, Lühike jalg 3, asub Tallinna vanalinnas peaaegu Niguliste kiriku, Eesti Kunstimuuseumi filiaali Niguliste muuseumi kõrval – nii Raekoja platsilt kui ka Vabaduse väljakult tulles paari minuti tee kaugusel. Tallinna avalikel aladel on parkimine tasuta autodele, mis on korrektselt märgistatud puudega inimese kaardi või märgiga. Lähimad parkimiskohad asuvad Niguliste tänava ääres. Enamik eraparklaid lähikonnas, näiteks Rüütli tänaval, ei paku puudega inimestele tasuta parkimist.

Et saaksime Teid paremini teenindada ja pakkuda mugavat äraolemist, palume oma tulekust ette teatada, helistades telefonil 644 5838 või kirjutades e-posti aadressil adamson-eric@ekm.ee.

Programm: Muuseum puudutab

Kunstimuuseumi viis filiaali on kõik ühel meelel, et külastajal peab muuseumis hea ja turvaline olema. Meie soov on see, et muuseum puudutaks kõiki vaatajaid, olenemata inimese erivajadusest. Adamson-Ericu muuseumi haridusprogrammides saavad osaleda nägemis-, kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lapsed, noored ja täiskasvanud. Kunst muudab nägijaks, kunst aitab kõneleda ning puudutab meid kõiki.

VAEGNÄGIJATELE JA PIMEDATELE

Kunstnik Adamson-Ericu (19021968) teostega on nägemispuudega inimestel võimalus tutvuda helindatud kirjandustõlgete, reljeefsete kunstiteoseid edasiandvate jooniste ning kombatavaks muudetud figuuride vahendusel. Samuti on kirjeldatud ning plaanidega varustatud muuseumi ruumid. Kõiki materjale nägemispuudega inimestele kui  ka tema saatjale saab laenutada kohapeal muuseumi kassast. Kirjeldustõlkeid viiele teosele on võimalik kuulata kodulehelt. Materjal valmis projekti  Kunst „nähtavaks!“ raames 2017. aastal. Toetas  Hasartmängumaksu Nõukogu. Tehtule tuginedes valmib 2018. aastal spetsiaalne haridusprogramm nägemispuudega õpilasgruppidele.

Lisaks toimuvad muuseumis regulaarselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pool korraldatavad kontserdid ning ringkäigud kuraatoriga vahetuvatel näitustel. Jälgi seda kalendrist.

Huvi korral võtke meiega ühendust, et saaksime leida teile sobiva temaatikaga ja huvipakkuva programmi, milles osaleda. Kontakt: liisi.selg@ekm.ee või 644 5838.

INTLLEKTIPUUDEGA KÜLASTAJALE

Intellektipuudega gruppidele kohandame muuseumitunde ja muudame muuseumikülastuse põnevaks kogemuseks. Soovitame muuseumitundide hulgast välja valida just teid huvitav temaatika ning konsulteerida selle sisust ning sobivusest teie grupile: liisi.selg@ekm.ee, 644 5838.

Soovitame õpilasgruppidele järgmisi muuseumitunde:

  • Kunst ja kodu
  • Koopainimese mustrid
  • Päike naeratab
  • Toonimeistrid

Valik töötubasid noortele ja täiskasvanutele (grupi suurus 612 inimest):

  • Ehtekunsti töötuba
  • Kahhelmaali töötuba

VAEGKUULJATELE JA KURTIDELE

Kuulmispuudega grupid on oodatud osalema muuseumitundides koos omapoolse viipekeele tõlgiga. Kohandame kõne ja tegutsemise tempot vastavalt teie vajadustele. Õpilastele suunatud haridusprogrammide kohta leiate rohkem infot siit. Soovitame muuseumitundide hulgast välja valida just teid huvitav temaatika ning konsulteerida selle sisust ning sobivusest teie grupile: liisi.selg@ekm.ee, 644 5838.

LIIKUMISPUUDEGA KÜLASTAJALE

Vanalinnas asuv muuseumimaja on mitmete treppidega ja liikumispuudega inimestele raskesti ligipääsetav. Ratastooliga muuseumisse hetkel kahjuks ei pääse.