fbpx
Otsi...

Enesetäiendus

Eesti Kunstimuuseum on üle-eestilist muuseumihariduse infopäeva õpetajatele ja koolijuhtidele korraldanud alates 2017. aasta augustist. Infopäeval tutvustavad erinevate valdkondade muuseumid algava õppeaasta haridusprogramme.

Üritusele on oodatud koolijuhid ning kõikide ainete ja vanuseastmete õpetajad, sest muuseumide pakutavate programmide teemavalik on väga lai, ulatudes humanitaarvaldkonnast loodus- ja reaalaineteni, eelkooliealistest gümnasistideni.

Eesti Kunstimuuseum, soovib üritusega õpetajatele pakkuda enne kooliaasta algust ühe hariva ja sisuka päeva, mille jooksul saab mugavalt ja kiiresti ülevaate paljude Eesti muuseumide tegevustest ja tutvuda kunstimuuseumi näitustega.

Üritus on õpetajatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Muuseumihariduse infopäev „Virtuaalne ja reaalne – uuendusmeelne muuseum“ toimub sel aastal 27. augustil kell 10.00–17.00 veebi vahendusel.

Veebinaril tutvustavad muuseumid üle Eesti oma järgmise õppeaasta haridusprogramme ning annavad soovitusi ja praktilisi nõuandeid, kuidas saavad muuseumid hariduse pakkumist erinevates ainevaldkondades toetada. Olgu selleks e-tund, virtuaalne ekskursioon või autentne muuseumikülastus.

Muuseumihariduse infopäeva veebinari 25-minutilistel sessioonidel tutvustavad muuseumid terve päeva vältel oma haridusprogramme erinevate vanuseastmete õpetajatele. Toimuvad ka mitmed lühiloengud.

Kultuuriministeeriumi välja kuulutatud Digikultuuri aasta saabus muuseumide jaoks päevapealt, mistõttu oli tarvis kiiret ümberorienteerumist, leidmaks viise oma tegevusi veebi vahendusel publikuni viia. Selsamal digilainel püsides toimub infopäev sedakorda virtuaalselt ning arutluse all on, kuidas muuseumid muutunud oludes toime tulid, kui tõhusalt suutsid toetada haridust ning millised on edasised plaanid. Autentset kogemust muuseumiskäigust ei ületa miski, aga me saame seda eel- ja järeltegevustega küllasemaks muuta.

Infopäeval osalevad muuseumid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Meremuuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum jt.

Infopäevale saab registreerida siin.

Kava ja töötoad

Kontakt

Kadri Piirimäe

kommunikatsiooni ja turunduse spetsialist

Muuseumihariduse infopäev keskendus 2019. aastal õppeainete lõimimisele koolis ja muuseumis ning tulevikusuundadele haridusmaastikul.

Hariduse tuleviku teemalist paneeldiskussiooni juhtis Urmas Vaino. Arutelus osalesid tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, Terje Kapp Tartu Ülikooli teaduskoolist, Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Grete-Stina Haaristo ja Eesti Kunstimuuseumi kuraator Kerttu Männiste. Kumu kunstimuuseumi hariduskeskuse ruumides, aatriumis ning näitusesaalides toimuvates praktilistes töötubades demonstreerisid muuseumid, milliseid võimalusi pakuvad eri meetodite ja teemakäsitluste näol mäluasutused õppeainete lõimimiseks muuseumitundides. Haridusmessil tutvustasid muuseumid oma programme.

Osalesid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Meremuuseum, Eesti Rahvusarhiiv, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Ida-Virumaa muuseumid, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Hiiumaa Muuseumid, Jääaja Keskus, Narva Muuseum, NUKU muuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Sibulatee piirkonna muuseumid, Sillaotsa Talumuuseum, Tallinna Kunstihoone, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikool teaduskool.

2018. aasta muuseumihariduse infopäeva fookuses olid kaasaegsed ja eristuvad õppimisviisid muuseumis.

Teabepäeval „Mitmekülgne muuseumiharidus – eristuvad õppimisvõimalused“ tutvustasid oma tegevusi ja programme 17 muuseumi üle Eesti: toimus haridusmess ja õpetajad osalesid avatud töötubades, kus pedagoogid said katsetada muuseumide haridustegevustes kasutusel olevaid uusi ja interaktiivseid õppemeetodeid ning proovida põnevaid õppevahendeid, teadmiste omandamist toetavaid mänge ja rakendusi.

Osalesid: Eesti Kunstimuuseum (Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Niguliste muuseum, Adamson-Ericu muuseum), Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maanteemuuseum, Eesti Meremuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, NUKU muuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum.

 

2017. aasta infopäev oli pühendatud teemale „Digitaalsete (andme)keskkondade kasutamine õppimises ja õpetamises“.

Digitaalseid võimalusi tutvustavad ettekanded käsitlesid Eesti Rahvusraamatukogu Digitaalarhiivi DIGIRAR ja Eesti Muuseumide veebiväravat MuIS. Õpetajatele räägiti Eesti Kunstimuuseumi Digikogust ja haridusprojektist „Eesti kunsti DIGISILD“ ning Eesti Meremuuseumi digikogu kasutamisest. Vaadati ka E-koolikotti, Eesti Vabaõhumuuseumi nutirakendust ja Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi digivõimalusi.

Osalesid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Meremuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum.

Palume muuseumi külastades kanda maski.

Ole kursis meie sündmustega!
Liitu uudiskirjaga siin!