Jessie Churchill: Ava / Slot

08.08.–01.09.2013

jessica-churchill-ava-slot

Jessie Churchill (Suurbritannia) viibis Erasmuse programmi toel Eesti Kunstiakadeemias ja pälvis eriauhinna – võimaluse korraldada näitus Adamson-Ericu muuseumi sisehoovis. J. Churchill õpib Londonis (Central Saint Martins College of Art and Design) skulptuuri erialal. Näitusel välja pandud maalidest moodustuvad dünaamilised abstraktsed skulptuurid, mis reageerivad ümbrusele ja on inspireeritud muuseumi sisehoovi akende peegeldustest.

Jessie Churchill on inglise kunstnik, kes hetkel õpib skulptuuri Londonis Central Saint Martins College of Art and Designis. Varem on ta õppinud moodi ja tekstiili Leeds College of Artis.

Churchill on osalenud näitustel Suurbritannias ja Eestis, sh galeriides nagu Pie Factory Margate, Campbell Works ja Concourse Gallery Londonis, Raja galerii Tallinnas ning hiljuti näitas ta oma töid ka Tallinna Lillefestivalil.

Ta maale on avaldatud mh raamatus „Great New Fashion Design” („Suurepärane uus moekunst”) Berliinis asuvalt kirjastuselt zeixs.

Jessie Churchilli tööd jäävad kahemõõtmelise maali ja kolmemõõtmelise konstruktsiooni vahepeale. Praegusel näitusel esitatud tööde lähtepunktiks on peegeldused Adamson-Ericu muuseumi akendel. Maale on võimalik kokku sobitada mitmel erineval moel, moodustades seeläbi muutuvaid skulptuurseid vorme ning väljendades valguse ja peegelduse muutlikku loomust. Sisehoovi kõrged müürid on taeva kaugele lükanud – siniste paneelide kasutamine skulptuuris aitab taeva maale lähemale tuua.