Näitused 2007

Maakivi Eesti ehtekunstis
30.11.2007–02.03.2008
Adamson-Eric (1902-1968) oli üks esimesi kunstnikke Eestis, kes tavalise maakivi ehtekunsti tõi. Näitusel võib näha konkreetselt selleks projektiks valminud töid, valikut Adamson-Ericu teostest ning ülevaadet maakivi kasutusest meie ehtekunstis. Esindatud on Viivi Aaviku, Tiina Käeseli, Helge Pihelga, Ane Raunami, Juta Vahtramäe, Anu Paali ja paljude teiste kunstnike looming. Valik on tehtud erakogudest ning ka Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi fondidest.

Lõigutud aeg
18.10.–25.11.2007
Kas aeg on kella tiksumine? Või on see möödalibisev vaikus, millesse langeme mõtteisse vajudes, olles kaotanud ajataju? Kas aega saab kirjeldada, mõõta või seletada? Bergsoni mälu- ja kestusideedest inspireeritud Vappu Thurlowi koostatud näitus toimub rahvusvahelise graafikakonverentsi Impact 5 raames.

70 aastat Pariisi maailmanäitusest aastal 1937
07.07.–07.10.2007
Väljapanek tutvustab Eesti kunstnikkonna II maailmasõja eelset menukat esinemist Pariisis rahvusvahelisel suurüritusel, mille teemaks oli “Kunst ja tehnika moodsas elus” (“Arts et Technique dans la Vie Moderne” ).

Kumisev valgus. Ann Audova vähetuntud teosed
Sarjast “Eesti esimesi naiskunstnikke”
17.03.–01.07.2007
Ann Audova eriilmeline looming on seni olnud üllatavalt vähe esile tõstetud. Tema natüürmordid, lillemaalid, portreed ja figuraalsed kompositsioonid esindavad kõrget maalikultuuri ning neil on aegumatu ja lihtne sõnum. Värvikoosluste nüanssidele ja teose faktuuri väljendusrikkusele eriliselt rõhku pannes kõndis Ann Audova kodumaises kunstiilmas sõltumatut isepäi üle poole sajandi. Teosed pärinevad Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja paljude eraisikute kogudest ning on sellises mahus Tallinnas esitletud esmakordselt.