Teistmoodi teisipäevad

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid  kunstitehnikaid või -lähenemisi. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides saavad ka osalejad tunda loomis-rõõmu.

Soovitav on eelregistreerumine: adamson-eric@ekm.ee või 6445838. Osalustasu: 12.- (1 x pääse)/40.- (4 x pääse) sisaldab kõiki materjale ning juhendamist.

2017. aasta kevadiste kohtumiste teemad:

21. veebruar 17.30
Kunstnik Pille Kivihall juhendab nahakunsti töötuba
Isikupärase ja leidliku konstruktsiooniga võtmehoidja valmistamiseks kasutame iidsetest aegadest tarvitusel olnud materjali – nahka. Iga osaleja võib soovitud kuju ja suurusega võtme kaasa võtta, et tulemus oleks veelgi täpsem ja isiklikum.

28. märts 17.30
Kunstnik Katrin Pere juhendab tekstiili töötuba
Osalejail palume kaasa võtta väike isiklike mälestustega seotud tekstiilese või selle katke: lapse kinnas, sokike, pitsitükk rätikust, linast, vanaema pitskraest või kätisest; samuti nõelad, sõrmkübar, käärid ja mõned taustakangaks sobivad riidetükid. Valmistöö orienteeruv suurus on 20 × 20 cm.

18. aprill 17.30
Kunstnik Anne Linde juhendab viltimise töötuba
Märgviltimise lühikursusel luuakse maaliline vildist pind, mida võib hiljem kasutada oma kodu kaunistamiseks – kas diivanipatja aplitseerides või hoopis raamitud kujul kunstiteosena seinale riputades.

16. mai 17.30
Kunstnik Inga Heamägi juhendab akrüülmaali töötuba
Selle poolaasta viimases õpitoas treenime silma ja lihvime käeosavust akrüülmaale luues. Inspireerituna näituse „Pesupäev“ teostel kujutatud meeleolukatest argielustseenidest, püüame edasi anda valguse ja varju mängu ning tabada kunstnike koloristlikke saavutusi. Kunstnik Inga Heamägi juhendab, kuidas maalida keerulisi kangavolte kahemõõtmelisele lõuendile.