Hetkel avatud näitused

Pesupäev
27.01.–28.05.2017
Teemanäitusele on koondatud igapäevast tegevust – pesemist – kujutavad teosed 19. sajandi lõpust kuni 1970. aastateni. Hoolimata lihtsa ja argise teema käsitlemisest, peegeldavad need väga isikupäraselt kunstnike erinevaid loomingulisi püüdlusi.
Kuraator: Ülle Kruus

Ulvi Haagenseni installatsioon „Küüri!”
02.–28.05.2017
Õueala on muudetud koduseks majapidamiseks, kus vaatajate ette tuuakse tegevused, mis muidu jäävad sageli silmale varjatuks. Üle õue tõmmatud pesunöörid seovad taiese muuseumi peasaalis „Pesupäeva” näitusel välja pandud Karl Alexander von Winkleri maaliga „Napoli vaade”. Kõikjal esinev tavalisus ja argisus sisaldavad alati ka inimolemusele omaselt terakese ilu ja eksootikat. Kunstnik on riiulitele ja konksude otsa valmis pannud puhastustarbed, sest midagi leiab puhastamiseks alati.

Püsiekspositsioon
Ajutiselt suletud. Taasavame II korrusel püsiekspositsiooni alates 27. jaanuarist 2017. aastal uuendatud kujul koos näitusega „Pesupäev“.
Kunstnik Adamson-Eric (1902–1968) oli silmapaistev eesti kultuuritegelane ja loominguline isiksus. Temanimeline isikumuuseum asutati 1983. aastal, kui kunstniku lesk Mari Adamson tegi rikkaliku – rohkem kui 800 teosest koosneva annetuse ning pani sellega aluse muuseumi kogule. Tänaseks on Adamson-Ericu muuseumi kogu kasvanud ostude ja missioonitundlike annetajate abiga pea poole võrra. Kunstnikul enesel ei olnud eluajal muuseumi majaga (Lühike jalg 3) mingit seost, seetõttu ei leia elulooline osa siin laiemat kajastamist. Püsiekspositsioon teise korruse näitustesaalides annab ülevaate kunstniku rikkalikust modernistlikust loomingust aastatel 1924–1968. Esimesel korrusel toimuvad mitu korda aastas vahetatavad näitused. Muuseumi näitusetegevust rikastavad elamuslikkust pakkuvad publikuprogrammid.